HTTPS چیست؟

اطلاعاتی که روی صفحات وب قرار دارد به طور معمول از طریق پروتکل HTTP منتقل می‌شود. این پروتکل متن و اطلاعات را به صورت ساده (Plain Text) و بدون هیچ رمزنگاری منتقل می‌کند بنابراین هر کسی می‌تواند این اطلاعات را ببینید و از آن‌ها سو استفاده کند. پروتکل HTTPS در واقع همان پروتکل HTTP است که با استفاده از پروتکل SSL امن شده است. این پروتکل اطلاعاتی که از طریق وب سایت منتقل می‌شود را کاملا رمزنگاری می‌کند به گونه‌ای که امکان سرقت اطلاعات وجود ندارد.

سفارش گواهی‌نامه SSL
گواهی‌نامه
گواهی نامه SSL

HTTPS مهمترین فاکتور سئو

امنیت مهمترین مسئله‌‌ای است که برای کاربران دنیای اینترنت اهمیت دارد. گوگل هم به این مسئله توجه ویژه‌ای نشان داده است و به وب سایت‌هایی که امنیت بالاتری را برای کاربر فراهم می‌کنند رتبه بهتری می‌دهد. رتبه بهتر از سمت گوگل یعنی احتمال نمایش داده شدن وب سایت شما در صفحات اول.

HTTPS برای چه وب سایت‌هایی ضروری است؟

با وجود تغییراتی که اخیرا گوگل در الگوریتم‌های سئو خود ایجاد کرده است، استفاده از پروتکل HTTPS در همه وب سایت‌ها ضروری است. در غیر این صورت رنک گوگل شما به شدت پایین می‌آید، رنکی که شاید ماه‌ها و حتی سال‌ها با تلاش زیاد و رعایت فاکتورهای بسیاری آن را به حد خوبی رسانده‌اید.

گواهی نامه SSL
گواهی نامه SSL

مزایای استفاده از SSL و HTTPS

مدتی است که استفاده از پروتکل‌های SSL و HTTPS دیگر یک انتخاب نیست بلکه به ضرورتی مهم تبدیل شده است. مهمترین مزایایی که با استفاده از پروتکل‌های SSL و HTTPS در وب سایت‌ها به دست می‌آورید عبارتند از:

  • تاثیر فوق‌العاده مثبت در سئو وب سایت
  • افزایش ترافیک حاصل از گوگل
  • بهبود رتبه وب سایت
  • حفظ امنیت اطلاعات کاربران
  • جلب اعتماد کاربران
  • امکان گرفتن نماد الکترونیک

ساخت سایت رایگان

شما می توانید 6 روز به صورت رایگان از تمام امکانات سایت ساز سی می پلاس استفاده کنید و در صورتی که از خدمات و امکانات آن راضی بودید حساب خود را به یکی از تعرفه های موجود ارتقاء دهید. ما از اولین قدم با شما همراه خواهیم بود.

همین الان عضو شوید